Paraflaşla Ürün Çekimi Nasıl Yapılır?

Paraflaşla ürün çekimi

Paraflaşla ürün çekimi yapmak kaliteli ve canlı görüntüler kullanmanıza olanak sağlar, çekimini yapacağınız nesneyi veya modeli kendi tekniklerinizde özgür bir biçimde pozlama yapmanıza kolaylık sağlar, çekim öncesi paraflaşlarınızı teknik konumlandırma ile gölgelendirme veya gölgeleri ortadan kaldırma ve tüm kadrajı orantılı aydınlatma sağlayabilirsiniz. Paraflaşlı fotoğraf çekimlerini yapabilmeniz için öncesinden fotoğraf makinesi ayarlarını teknik olarak bilgi sahibi olmanız ve paraflaş ile entegreli kullanmanız gerekmektedir.


Paraflaş ile ürün çekimi konularında bilgi sahibi olmak ve size özel ders programımızı özel olarak alabilirsiniz.

Fotoğraf Çekimi İçin Işık
Ürün Çekimi Işığı
Fotoğrafın yapı taşı olan ışık her konuda olduğu gibi fotoğraf çekiminde en büyük role sahip bir teknik çalışmadır, ışık bilgisine ve ışık tekniklerini kullanmayı bildiğiniz zaman çekimini yapacağınız her çalışmada daha önce yıllardır bu nesne yada modeli çekermişçesine çözümcül ve pratik ilerlemenizi sağlar.
Işık bilgisinin dışında temel bilgilerinde fotoğraf çekiminde başarılı olmanız için gerekli konulara sahip olmanız gerekmektedir,


fotoğrafçılık ile ilgili sıfır bilgi ile yeni başlangıç yapmak isterseniz size özgün birebir eğitim alarak kısa sürede profesyonel fotoğraflar çekmeye başlayabilirsiniz.

Fotoğraf Çekimi İçin Işık Nasıl Olmalı?

Fotoğraf çekimi için elde edinilmesi gereken ışık kaynağı çalışmanızın türüne ve konusuna göre değişiklik gösterir örneğin gıda fotoğrafı çekmeyi planlıyorsunuz konunuz yemek olsun ve burada hamburger ve köfte tarzı menü çekimi gerçekleştireceksiniz, çekimi ışık türü olarak paraflaş veya sürekli ışık kullanabilir veya gün ışığı imkanınız varsa daha etkili olur, menü çekimlerinde ışık kullanımı kadrajınıza giren görselin tamamını aydınlatmadan ışığı kullanmalısınız, bu durumda menü görselinizde drama etkisi ve boyut kazandırmış olursunuz. Eğer gıda çekiminde 2-veya 3 açıdan ışık verdiğinizde menü çekiminiz teknik olarak olumsuz bir görsele sahip olur, buda son kullanıcıyı iştaha davet etmeyecektir.

Bir diğer ışık tanımlamasından örnek vereyim moda veya tekstil çekimi yapıyorsunuz burada en etkili ve en çok kendi çekimini yapan firmaların takıldığı kısım arkaplanı beyaz olmasıdır, fotoğraf çekimini yaparken arkaplanı beyaz olsun diye çekim yapanlar, ön planda asıl konu olan ürünü dikkate almaz ve ürün ışık kalitesi kötü olur nasıl? ürünün bir kısmı koyu bir kısmı çok açık, ışık patlaması veya mankenin yüzüne güneş vurmuş gibi çıkabilir bu durumda ürünün doku ve renkleri sıcaklığı elde edilen fotoğraf karesinde yok etmiş oluruz.

Peki bu durumu nasıl aşmalıyız bu konuda size ışığı şu açıdan yada bu açıdan kullanın arkasını öyle böyle beyaz yapın makinenizi şu ayara getirin demek çok alakadar olmaz, bu teknik çalışmanın öncesindeki kombine bir teknik temel bilgiye ihtiyacınız olacaktır, bu konuda size deneyiminizi ve çalışmanızı öne çıkaracak özel ders veriyoruz bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz bizde size en iyi teknikleri kısa sürede öğretelim.

Evde Çekim İçin Işık Nasıl Olmalı?

Evde çekimini yapacağınız nesne veya konu ne olursa olsun öncelikle hangi ekipmanlara sahipsiniz bu önemli, varsayım üzerinden ilerlersek bir çep telefonu ve yapay sürekli ışık olabilir, pencereniz veya terasınız çok iyi ışık alıyorsa bunu değerlendirerek aklıllı cep telefonunuz ile kolay bir biçimde kendinizi yormadan telefonunuzun otomatik ayarları ile kullanabilirsiniz, eğer profesyonel bir makine ile yapacaksanız bu durumda sürekli ışık veya paraflaş ihtiyacınız olacaktır konumlandırma ve teknik bilgi ile nerede olursanız olun tüm çekimleri rahat bir biçimde gerekleştirebilirsiniz, size özel çekim teknikleri ve ekipmanlar hakkında bilgi, eğitim verebiliriz bizimle iletişim kurmanız yeterli.

Bize Ulaşın

Fotoğrafçılık eğitimleri kişiye özel birebir olduğu için müfredat üzerinden hızlandırılmış ders içermektedir, ihtiyacınız olan konular üzerinden size özel ders programı hazırlayıp eğitiminizi vermekteyiz. bilgi almaktan çekinmeyiniz, forum veya WhatsApp üzerinden bilgi alıp dilediğiniz zaman eğitim alabilirsiniz.

WhatsApp: 0532 482 42 30

www.aliaydinlioglu.com.tr

Yorum Yap