Hobi fotoğrafçılığından kazanca giden girişimcilik

Her işte olduğu gibi kazanç sağlamak kolay olmuyor, bunun temel ilkeleri işi öğrenmek ilişkileri sağlamak ve en önemlisi çıraklığını yapmadığınız işin ustalığını yapamazsınız. Hobi olarak başlatılan bir çok şey daha sonrasında üzerinde, uzmanlaşma nedeniyle sistem ticari bir kazanç yönünde sizi sürükler,

Biz fotoğrafçılık üzerinden devam edersek eğer temel fotoğraf bilgisine sahip olan, hobi amaçlı başlayıp gözü bu konuda iyidir diye tabir ettiğimiz durum, sizi çıraklıktan çıkarır kalfa yani yarı çırak yarı usta konumuna getirir, bu beceriler gün geçtikçe sizi ilgili uğraşınızla uzmanlığı beraberinde getirecektir.

Benim birebir eğitim verdiğim öğrencilerimden bazıları kendini geliştirerek farklı dallarda ticari girişimler sağlayıp hobi becerisini para kazancına dönüştürmüştür, örnek vermek gerekirse bayan bir öğrencim fotoğrafçılık konusunda edindiği eğitim ve bilgi ile kendini çok geliştirdi, ve bulunduğu konumda en çok tercih edilen bayan fotoğrafçılığını fark etti, ilk başta kendi çevresindeki tanıdıkları kişilere çekim yaparak başladı, bu işi yaparken fark edilmesi diğer bayanlar tarafından tercih meselesine sebep oldu, ister istemez bir bütçe ile bu işin yapmaya başladı ve başarılı bir şekilde kendine meslek edinerek kazanç sağlamaya devam ediyor.

kazanç,

Bayanların fotoğrafçılık üzerine doğum fotoğrafçılığı, bebek fotoğrafçılığı ve kına fotoğrafçılığında alan geniş. Erkek bir fotoğrafçı bu dallarda fotoğrafçılık yapsa dahi ve yapanlar var çok kısır bir iş döngüsü olur, müşterinin tercihi bu dallarda hamilelikten doğuma ve yeni doğan bebek çekimine kadar bayan fotoğrafçı tercih etmektedir.

Doğum fotoğrafçılığı yanı sıra bayanların atılımlarda etkinlik organizasyonu olmakta süsleme, davetiye, nişan, kına, ve gezi turları günümüzde bayan girişimcilerin ilgili ve çok rastladığımız bir kazanç kapsamına girmekte tüm bayan girişimcilere başarılar dilerim.

  1. Öğren
  2. Uygula
  3. Kazan

Hobi ve diğer fotoğrafçılık eğitimlerimizi inceleyiniz !

Yorum Yap