Fotoğraf Makinesi Seçimi

Fotoğraf Makinesi Satın Alma Hakkında İpuçları ve Öneriler
Yeni bir kamera satın almak eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim. Çoğu elektronik üründe olduğu gibi, dijital kamera teknolojisi her yıl gelişmektedir. Nikon ve Canon gibi önde gelen DSLR kamera üreticileri arasındaki rekabet her zamankinden daha sıcaktır, bu nedenle bir kamera satın almak istiyorsanız, her zamankinden daha fazla seçeneğiniz vardır.

Doğru Makineyi Satın Alın!
Başlamak için birincil hedefiniz, bütçenize ve fotoğraflamayı planladığınız konulara en uygun kamera (ve aksesuarlar) satın almaktır. Özelliklerin, kontrollerin ve fiziksel boyutun bir listesini oluşturmak isteyebilirsiniz.

(DSLR Fotoğraf makinesi alamadan önce bilgi amaçlı video ürün tanıtımlarınada bakabilirsiniz.)

Ek maliyetler
Fotoğraf makinesi için ek olarak aksesuarlar ve yardımcı ekipmanlar için bütçe ayırmanız gerekebileceğini unutmayın: Bu ekipmanlar her nekadar olmassa olmazlardan desekte siz yinede kendi konunuz yani ne tür bir fotoğrafçılık yönünde ilerleyeceğinize veya yatkın olan becerinize yönelik cihaz ve ekipman almanızı öneririm.

  • Hafıza kartı
  • Lensler
  • Tripod
  • Kamera çantası
  • Lens Filtreleri
  • Flaş
  • Fotoğraf Düzenleme Yazılımı

-Hafıza kartlarınızı tek yönlü kullanmanızı öneririm video için ayrı fotoğraf için ayrı hafıza kartı kullanın.
-Lensler sıfır kutusunda garantili tercih edin ve lensin ön yüzünden içeriye bakın leke ve çatlak olmamasına dikkat edin.
-Tripod taşyacağı max ağırlığını öğrenin hafif olmasına özen gösterin.
-Pratik ve çok gözlü kamera çantası olmasına özen gösterin. ( Çapraz askılı daha kullanışlı olabiliyor.)
-Lensleriniz için ilk başta bir UV Filtre alın lensi korur ve istenmeyen, bulanık UV ışınlarını engeller. ( Koruma amaçlı olduğu için fiyatı oldukça düşüktür.)
-Flaşlar yazının başında da anlattığım gibi fotoğrafçılıkta ilerleyeceğiniz konunuza göre harici tepe flaşı, sabit veya taşınabilir akülü paraflaşlar tercih edebilirsiniz.
-Fotoğraf düzenleme konuları için çektiğiniz fotoğraflarda çalışma yağmak isteyebilirsiniz örneğin çektiğiniz fotoğrafın arkaplanını temizlemek renk vermek baskıya hazırlamak vb işlemler için photoshop programı kullanabilirsiniz.

Doğru Fotoğraf Makinesi Seçme

Kamera Çeşitleri
Temel olarak üç tür “Fotoğraf Makinesi” vardır:

*Kompakt (bas-çek cep fotoğraf makineleri)
*DSLR (Dijital Tek Objektifli Refleks)
*Orta Format

Web sitemizde verilen derslerin çoğunluğu dijital kameralarla ve öncelikle DSLR’lerle ilgilidir. Bu site sitemde vinil kayıtlara benzer şekilde (yeniden güncellenen gelişen film kameralarına da bazı referanslar bulacaksınız.

Bu iyi bir başlangıç ​​noktası, yerleşik ölçümlü bir DSLR gövdesi, iki lens (bazı insanlar üç lensi tercih eder) ve bir flaş ünitesi. Gövdeye takılan açılır flaş ünitesi (dahili) yalnızca sınırlı durumlarda kullanışlıdır, bu nedenle kameranızın üstüne takılan bir harici flaş almak isteyebilirsiniz. Bütçeniz izin veriyorsa, üç lens ideal olur; Geniş Açı (21-28mm), Normal (50mm) ve bir telefoto veya zoom (70mm – 200mm). (Not: lensler ile ilgili kapsamlı bir makale paylaşacağım takip ediniz.)

Daha yeni, daha küçük dijital kameralar, hem teknik olarak hem de kullanım kolaylığı açısından oldukça iyi. Bununla birlikte, ister organize spor ister genel oyun olsun, çocuklarınızın etkinliklerinin fotoğraflarını çekmek veya herhangi bir etkinliğinizi fotoğraf makineniz ile kullanmayı planlamak istiyorsanız, zoom lens sunan kameralara daha fazla bakın . Üç büyük kamera üreticisi olan Nikon, Canon ve Olympus’un çoğunda, optik olarak mükemmel olan zoom lensli çok ince küçük kameralar var.

Yeni Fotoğraf Makinesi Test Edin
Bir fotoğraf makinesi satın aldığınızda, beraberinde bir hafıza kartı alın ve mağazadan gitmeden önce çekim yapmaya başlayın. Bunu, her şeyin düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak için küçük bir test yapmış olursunuz , sorun varsa, satın aldığınız mağazaya geri verin değiştirin veya iade edin.

Video kamera alıcıları, dijital zumun aksine “optik zum objektife” sahip bir model almaya çalışmalıdır. Dijital zoomlar henüz mükemmelleştirilmemiş ve daha uzun odak uzaklıklarında çekim sonuçları pekte iyi sonuç vermeyecektir.

Telefotoyu fotoğraf veya videoda kullanacaksanız, tüm kamerayı sabitlemek için kesinlikle bir çeşit desteğe ihtiyacınız olacak. Bu bir Tripod olabilir, ancak etrafta dolaşmayı içeren herhangi bir olayı örneğin; (spor, düğün, rock festivalleri vb.) kalabalık ve hareketli sahada Kullanacaksanız, muhtemelen bir monopod ile daha iyi sonuç alacaksınız. Mükemmel hareket kabiliyeti sağlayan ve mükemmel destek sağlayan tek ayaklı, katlanabilir ve hafif bir destekleyici olur ve çekimlerinizi daha rahat yapmanızı sağlar.

Yorum Yap