Düğün fotoğrafçılığı ipuçları

Yeni Başlayanlar İçin Düğün Fotoğrafçılık İpuçları

Deneyimli her fotoğrafçı, çalışmalarını iyileştirmek için küçük teknikler keşfeder. Bu fotoğrafçılık ipuçları fotoğrafçılığı bir bütün olarak geliştirir. Fotoğraf dünyasını iyileştirmek için ekleyecek bir ipucu verenlerden misiniz? Sadece fotoğrafçılık ipuçları arıyorsanız doğru yere geldiniz!

Düğün fotoğrafçılığı ipuçları

Fotoğrafçı olmak için en stresli alanlardan biri olan düğün fotoğrafçılığı her işin kendine özgü zahmeti ve stresi mutlaka vardır burada biraz düğün fotoğrafçılığı hakkında ip uçlarına değinmek istedim.

Fotoğraflarınız Silmeyin
Fotoğrafları yanlışlıkla silerseniz veya hafıza kartını kaybederseniz, başınız derde girebilir. O’ yüzden her projenizi birden fazla Yedeklemeyi ihmal etmeyin. Yanınızda birden fazla hafıza kartı bulundurun çekim sonrası çekilen fotoğrafları fotoğraf makinanızdan silmeye çalışmayın her çekilen fotoğraf karesinde beğenmediğiniz bir fotoğraf bile size baskı öncesi çok gerekebilir.

Harika fotoğraflar çekebiliyorsanız, bir süper kahramansınız. Sonra bu hizmet için çok para talep edebilirsiniz. Özellikle çok tecrübeniz varsa ve etkileyici fotoğraflar çekebiliyorsanız.

Rahat Olun
Serbest bir işiniz varsa süre sorunu olmadığı için, çalışmalarınıza değer katacak küçük hazırlıkları sağlayabilirsiniz, buda size artı sağlayacaktır. hızlı ve zaman ile yarışmak helede düğün fotoğrafçılığında dış çekime gidecekseniz, bu inanılmaz derecede zor ve yorucu olacaktır.

Elinizden geliyorsa düğün çekim tarihi anlaşmalarınızı düğün gününe gelecek şekilde yapmayın. genelde gelin saçı ve gelinliği için düğünden bir hafta öncesi ön prova yapılıyor, sizde bu prova günü çekimi geniş zamanlı rahat yapmaya özen gösterin.

Planlama Sürecini Yönetin
Düğün fotoğrafçılığı çok kolay veya stressiz bir çalışma değildir. Müşterileri bulmaya ve uluşmaya çalışmak için çok zaman harcanıyor. Müşteri görüşme ve anlaşmalarınız da düğün planlarını ve isteklerini dikkatli dinlemelisiniz.
Bir çok insan hayalini veya düşüncesini anlatırken aslında hayalinin ötesini anlatmaya çalışır, bunu anlatırken var olan alakasız bir durumu örnek verir, buda ne istediğini anlatmış olur nede hayalindeki çalışmayı. müşterinizi kısmen dinledikten sonra planlamayı ve kontrolü siz alın.

Evlenecek çiftinizin, dış çekim ve grup çekimleri yaparken ailenin geri kalanını düzenli tutmak için bir aile üyesi seçmesini sağlayın. Bu şekilde, herhangi bir şey çok sıkılmadan veya hayal kırıklığına uğramadan işleri daha kolay halletmeye yardımcı olabilirler.

Poz verdirterek çekimler yaparken, ara verdiğinizde çaktırmadan çekim yapmaya devam edin. En iyi fotoğraflardan bazıları, herkes rahatladığında resmi bir pozdan sonra o birkaç andan gelir, kare aynı fakat çok doğal ve başarılı fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Fotoğraf çekmeye çalışmadan önce aydınlatmayı planlayabilmeniz için bir konumunuz olsun. ışık açılarını ve diğer olasılıkları düşünün.

Bu düğün çekiminin benzersiz ve kişisel kılan küçük ayrıntıları, küçük dokunuşları yakaladığınızdan emin olun.

Birinin size doğal olarak gülümsemesini sağlamanın en iyi yolu, onlara gülümsemenizdir.

Bire Bir Özel Düğün Fotoğrafçılığı Eğitimlerimiz Başlamıştır.

Yorum Yap