Çocuklar için fotoğraf çekilebilecek yerler

Çocuğunuzu hayata hazırlamak, çocuğun içindeki duygusal boşluğu hep bir maddeyle kapatmayı öğrenmemesi ve doğru bir örnek olmak için beraber vakit geçirmenin en iyi yolu birlikte gezmektir. Ve bu gezide çocuğunuzla bu hatıraları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmek en eğlenceli kısmıdır ozaman size tavsiye edeceğimiz çocuklarla hem güzel vakit geçirip hemde harika fotoğraf kareleri elde etmeniz için bir liste derledik şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

İstanbul da sizin için derlediğim gezebileceğiniz yerler;

Pelit Çikolata Müzesi
İstanbul’da ailecek gidilecek yerler arasında dünyanın sayılı müzelerinden biri olan Pelit Çikolata Müzesi gelmektedir. Çikolatanın vazgeçilmez lezzetini zarafete dönüştüren müzede; İstanbul’u temsil eden birçok tarihi yapıt, Türk tarihine damga vuran isimler ile dünya sanatına yön veren pek çok sanatçının eseri çikolata formunda aileleri ve çocuklarını bekliyor. Esenyurt’da yer alan, Türkiye’nin ilk çikolata müzesi Pelit, haftanın tüm günü 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaretçilerine açıktır.

Miniatürk
Çocuğunuz masal dinlemekten hoşlanıyorsa siz maketleri incelemekten zevk alıyorsanız Miniatürk’ü mutlaka ziyaret etmelisiniz. 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkı olan Miniatürk, ziyaretçilerine masalsı anlar yaratıyor. Dış mekândaki öğretici geziden sonra miniland çocuk oyun alanı ile çocuklar eğlenceli vakit geçirebilir. Dünyadaki ilk ve tek gerçek çekimli simülasyon olan flyride Helikopter Turu similasyonu ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından 128 maket eserin sergilendiği Miniatürk’ün ziyaret saatleri her gün 9:00-18:00 arası olup resmi ve dini bayramlarda’da açıktır. Dünyanın en ilginç köyü olan Miniatürk’de çocuğunuzla çok eğleneceksiniz.

İstanbul Akvaryum
Su altına meraklı çocuklar için İstanbul Akvaryum, son derece keyifli bir adres. Tesis bünyesinde, ülkemize kıyısı olan denizleri de içeren 17 farklı tema alanı bulunuyor. Yağmur Ormanları, Karadeniz gibi tema alanlarını gezerken interaktif oyunlar ve filmler aracılığıyla su altı dünyası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hatta Kasırga Simülatörü‘nü deneyebilir, helikopter turuna katılabilir ya da köpek balığı tankına dalış yapabilirsiniz. Ziyaret Saatleri: 10.00-20.00

Snowpark
Esenyurt’daki Toruium AVM içerisinde yer alan Snowpark, kış sporları tutkunlarına 4 mevsim boyunca kayak, snowboard ve snow tubing yapma keyfi yaşatıyor. Siz de bu fırsattan yararlanıp çocuğunuz ile birlikte 40 dakikalık eğlence dolu bir aktiviteye yoğunlaşabilirsiniz. Üstelik verilen hizmet sayesinde yanınızda kendi ekipmanlarınızı getirmeniz de gerekmiyor. Çünkü tesise biletli giriş yapan her bireye uygun boyutlarda bot, mont ve eldiven veriliyor. Ziyaret Saatleri: 12.00-20.00

Legoland
Aktiviteleri 3-10 yaş arası çocukların beklentileri göz önünde tutularak planlanan LEGOLAND Discovery Center Istanbul, tek bir özelliği ile listede önerdiğim diğer mekânlardan ayrılıyor. Çünkü bu keşif merkezine yetişkinlerin giriş yapabilmesi için yanlarında mutlaka 14 yaşından küçük bir çocuğun olması gerekiyor Çocuğunuzla birlikte merkeze giriş yaptıktan sonra 15 farklı oyun alanına yönelebilirsiniz. Bu alanlara ek olarak tesis içerisinde 2 Lego-Ride bulunuyor. Tabii LEGOLAND Discovery Centre kurulurken gramla parça satışının yapıldığı “pick a brick” bölümü de unutulmamış. Ziyaret Saatleri: 10.00-20.00

Darıca Hayvanat Bahçesi
İstanbul’da çocuklarla hafta sonu gidilecek yerler listemizin birincisi Darıca Hayvanat Bahçesi. Hayvanat bahçesi olmasının yanı sıra kuş cenneti ve botanik park da olarak da hizmet veren Darıca Hayvanat Bahçesi, diğer adıyla Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı her yaştan çocuğunuzla birlikte pek çok hayvan türünü görerek keyifle vakit geçireceğiniz bir yer.

İstanbul Oyuncak Müzesi
Sizi çocukluğunuza ışınlayan, çocuklarınıza da sizin hatta sizin de büyüklerinizin oynadığı oyuncakları tanıtan İstanbul Oyuncak Müzesi’ni şair ve yazar Sunay Akın 23 Nisan 2005 yılında, 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki kolleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurmuş. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en güzel örneklerinin sergilendiği müze Göztepe’de bulunan tarihi bir köşkte konumlandırılmış.

İstanbul Kelebek Çiftliği
İstanbul Kelebek Çiftliği, Botanik Park içinde uçuşan tropikal kelebeklerin bulunduğu, çocuklarınızla birlikte hem kelebekleri tanıyıp hem de botanik parkın tadını çıkarabileceğiniz, ormanlarla çevrili 5 dönümlük yemyeşil bir alan. Emekli öğretmen Çiğdem Ünlü tarafından Beykoz’da kurulmuş olan Türkiye’nin ilk kelebek çiftliği sizi kelebeklerin bu bir günlük hikayelerine ortak olmaya davet ediyor.

Botanik Park
Anadolu Yakasındaki Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı’nın Avrupa yakasındaki bir benzeri olan Bakırköy Botanik Parkı’nda farklı bitki gruplarından oluşan 11 adet tematik bahçe, yüzlerce çeşit ağaç, çocuk oyun alanları, heykeller, doğal gölet, süs havuzları, göçmen kuşlar için yapılmış bekleme alanları, piknik alanları ve sosyal tesisler bulunuyor. Bakırköy Botanik Parkı Türkiye’nin en yüksek oyun kulelerine de ev sahipliği yapıyor. Su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeler, şifalı bitkiler, mutfak ve bahçe bitkilerinin gruplanmış olduğu kısımlar çocuklar ve büyükler için hem eğlenmeyi hem de bilgi edinmeyi amaçlıyor.

Moipark Eğlence Parkı, Mall Of İstanbul
Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parkı Moipark dev salıncaklar, yüksek hızda seyreden mekikler, adrenalin dolu oyunlar, eğlence tünelleri, canlı sahne şovları, Türkiye’nin ilk ve tek korku konseptli oteli, hediye kazandıran ünitelerden oluşuyor. Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolonisi MOİPARK 12.000 m2’lik, 2 katlı alanda yer alıyor. Alt katta 10 yaşın üzeri, üst katta ise 4-10 yaş arası çocuklar için eğlence dolu onlarca oyun, ünite ve salıncak yer alıyor.

Rahmi Koç Müzesi
Oyuncak arabalarla oynamayı seven bir çocuğunuz varsa, Rahmi Koç Müzesi’ne hayran kalacak demektir. Oynadığı pek çok arabanın gerçek halini göreceği ve hayal dünyasının sınırlarında gezineceği müze, geçmişten günümüze pek çok otomobili sergiliyor. Atatürk, karayolu, demiryolu, bilimsel aletler, modeller ve oyuncaklar gibi pek çok koleksiyonun bulunduğu müzede çocuğunuz eğlenerek öğreniyor.

Vialand
Vialand’da tıpkı Wondera gibi büyük bir oyun ve eğlence alanı. Çocuğunuzla birlikte pek çok aktiviteye katılabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Vialand’de çocukların dünyayı keşfetmelerini sağlayan eğitici “Minik Kaşifler” oyunu, hayvanlarla iç içe olmayı seven çocuklar için “Neşeli Çiftlik” ve egzotik takılmak isteyenler için “Safari Tüneli” gibi pek çok etkinliği bulunuyor. Vialand aynı zamanda Avrupa’nın en iyi 8. tam parkı olarak seçildiği için sinema ve hayvanat bahçesi gibi farklı eğlence dallarını da içinde barındırıyor.

Atatürk Arboretumu
Atatürk Arboretumu yani Atatürk ağaç müzesi, askeri bir alanda olduğu için oldukça iyi korunmuş, çeşitli ağaç ve bitki türlerini barındıran bir yer. 2000 çeşitten fazla ağaç ve bitkinin bulunduğu bu alan adeta bir canlı ağaç müzesi de diyebiliriz. Doğa severlerin, İstanbul temposundan yorulanların uğrak noktası Atatürk Arboretumu, ailecek vakit geçirmek için İstanbul’daki en iyi yerlerden biri.

Jurrassic Land
Eğitimle eğlenceyi birleştiren konseptini Türkiye ile tanıştıran Jurassic Land, sadece görsel bir şölen yaratmakla kalmıyor, küçük büyük herkesin ilgisini çekiyor. Deneyimli rehberler eşliğinde gerçekleştirilen turlarda tüm ziyaretçiler efsanevi dinozorları hem yakından tanıyor hem de dönem hakkında bilgi sahibi oluyor.

Kidzania
Çocukların ülkesi KidZania’da, çocuklar, birlikte doya doya eğlenirken yeni şeyler öğreniyor. KidZania’da, 4 -14 yaş arasındaki çocuklar, birbirinden eğlenceli 65 aktivite alanında hem motor becerilerini hem de fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirme olanağı buluyor. Çocuklar burada 100’den fazla mesleği deneyimleyerek, seçim yapma özgürlüğünü elde ediyor, yaratıcılıklarını kullanıyor.

Yorum Yap