Ali AydınlıoğluAli AydınlıoğluAli Aydınlıoğlu
0535 629 42 30
info@aliaydinlioglu.com.tr
TÜRKİYE

Dizi dizi diziler

Diziler başlıyor birbirinden farklı ve entrikaların bol olduğu dizi kuşağı eylül ayının ilk haftasında başladı yeni dönemim popüler dizileri neler ve eski sezon sonu ile bitin diziler bu sene tekrar başlayacak mı?

Yapımcıların bir biriyle yarışarak çekilen diziler gündemin bir çok zaman dilimini kaplıyor, insanlar televizyonu açtığında her kanalda bir dizi var, neredeyse insanların her gün izlediği ve kaçırmadığı dizi var. Şöyle bi baktığımızda okullar tatile girince diziler de tatile giriyor ve televizyon kanallarında yazlık part diziler ve yarışma proğramlar yer alıyor.

Kendimden örnek vereyim tatil döneminde çalışmama rağmen daha çok sosyal aktivite yapmışım uzun süredir ziyaret edemediğim yerleri, dostlarımı daha rahat bir şekilde görüşmüşüm fakat dizi döneminde neredeyse her akşam ister istemez evde bir diziye takılıp kalıyorsunuz, şu sahneyide bu sahneyide izliyeyim derken saat gece yarısını buluyor, hadi bu saat’ten sonra ne yapabilirsin.

Dizilerin yoğunluğu bir tarafa içeriğinde ayrı bir durum, kolay gösterilen lüks ve zengin hayatlar, aşırı acıtasyon dram bir taraftan vurdulu kırdılı şiddet içeren ve buna rağmen dizinin kahramanı olan, izleyicilerin 7/24 aklında tutarak diziyi güncel hayatında yaşayan bireyler var, insana hayatta en çok katkı sağlayan dizi olmamalı.

Bir dizi izleyen olarak bunuda söylüyorum, televizyon hayatınıza girdiğinden bu yana izlediğiniz dizileri düşünün, en fazla bir sene önceki izlediğiniz dizileri hatırlayabilirsiniz, çünkü hazneniz güncel dizilerden dolayı dolu ve bunun sebebi ise size hiçbir şey katmaması. Size çocukluğunuzda sokakta oynadığınız bir oyun söyler misiniz desem, siz aklınıza ilk gelen oyunu hemen söyleyebilirsiniz ve şuan en az 3 adet oyun buldunuz sanırım,

Yapımcılar ne yapsın oyuncular ne yapsın, bu kadar insan bu durumdan ekmek yiyor okadarda olacak diyebilirsiniz. Zaten amaç bu işin yapılmaması değil bu seyir defterinde insanlara katma değer sağlayan dizi ve proğramların olması, kimseye bir şey kaybettirmez, umarım yeni 2019 rütük düzenlemeri eylül ayı dizilerini birazdaha, düzenlemesine fayda sağlar.

NELER YAPABİLİRİZ

*Kitap Okumak
*Ziyaretlerde bulunmak
*Yeni yerleri keşfetmek
*Eksikleri tamamlamak
*Kişisel bakımlara zaman ayırmak
*Çocuklarla vakit geçirmek
*Spor yapmak
*Sahilde hava almak
*Kışlık tesisleri gezmek

Saygılarımla.

Yorum Yap